• Neeme osakonna väljasõit

    Sõitsime Neemest Kadriorgu väikse 20-kohalise mikrobussiga, mille juhiks oli tõeliselt stiilne ja muhe vanadaam, kübaraga ja puha. Laste rõõm oli suur, kui Kadriorus olid meil vastas õpetaja Sandra ja Kaia ning meie “suured” Emma ja Sofia. Kadrioru lossis ootas meid õpetaja Maarja, kelle osavus selle sumiseva seltskonna tähelepanu saavutamiseks oli märkimisväärne. Arvan, et nii mõnegi meetodi võtame igapäevasesse kasutusse. 🙂

    Kadrioru loss oli avatud ainult meile, nii et olime ainsad külastajad kogu pooleteisttunnise külastuse ajal. Alustuseks kogunesime fuajeesse, kus Maarja rääkis lossi ehitamise ajaloost ja sellest, millise uhke Peeter I suvilaga on tegu. Eraldi pööras ta tähelepanu Milo Veenuse kujule, mis on August Weizenbergi tehtud koopia ning küsis lastelt, kus võiks asuda originaalkuju. Minu hämmastus oli suur, kui meie väikeste poiste hulgast kõlas Raimondi hääl “Mona Lisa muuseumis”. Õpetaja Maarja aga lasi neil veel ajusid ragistada ja siis lausus 1. klassi Aleksander “Louvre’is”. Vot selline on meie praegune “väikeste” kamp!

    Järgnevalt liikusime lossi ballisaali, mis äratas kõigis lastes suurt imestust. Saabus vaikus, lapsed lamasid lõdvestunult põrandal, vaatasid uhket laemaali ja kuulasid antiikset müüti jahijumalanna Dianast, kes sellel maalil on kujutatud. Seejärel avasime saalis asuva valge Estonia tiibklaveri, millel on mänginud mitmed tuntud Eesti klaverimängijad, et kuulata meie Sofia esituses Riine Pajusaare teost “Lähevad taevasse”. Lossisaali akustika lasi klaverimängul kõlada veel uhkemalt kui Neeme kooli saalis, nii et edasi liikusime mõnda aega vaikuses.

    Seejärel rääkis õpetaja Maarja meile, kuidas lossist sai Konstantin Pätsi residents. Rõõm oli kuulda, kuidas kõikidele Eesti ajalooga seotud küsimustele teadsid vastuseid nii väiksed kui ka suured. Ilmnes ka mõne õpilase suuremad teadmised poliitikast ja Euroopa kuningakodadest. Vaatasime videot, tegime äraarvamismängu ja lõpuks siirdusime Lossikooli ruumidesse, kus lapsed süvenenult intarsiaid meisterdasid.

    Aga see ei olnud kõik. Mirdi ema Annika oli meile kaasa küpsetanud imemaitsva kringli. AITÄH, ANNIKA, MEIE KÕIGI POOLT! Kringlisöömise saatel jagasime välja tunnistused ja imestasime isekeskis, kui head hinded kõik õpilased olid ära teeninud. ERANDITULT KÕIK! Rõõmus lõpupilt lossi ees rääkis enda eest, kui väga on lapsed oodanud suve ja vabadust. Meie, õpetajad, muidugi ka! 🙂

    Minu jaoks “see hetk”, mille pärast tasub õpetajatööd teha, juhtus tagasiteel. Jäime Peterburi teel ummikusse, bussis oli pisut palav ja igal teisel juhul oleks kostunud ähkimist ja puhkimist, aga lapsed hakkasid laulma. Algul suured, siis ka väiksed ja nii jätkus see kuni Neeme ristini, kus esimesed õpilased väljusid. Meie kübaraga bussitädi, raudselt üle 70- aastat vana, tundus olevat samuti millestki erilisest osas saanud.

    Õpetaja Kristiina

  • Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool otsib solfedžo- ja muusikaloo õpetajaid

    Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool vajab alates 1. septembrist 2023.a. 

    SOLFEDŽOÕPETAJAID – Loole (1,0 ametikohta) ja Kostiverre (0,6 ametikohta)

    Samuti vajame Kostivere filiaali MUUSIKALOO ÕPETAJAT (koormus 4 tundi nädalas)

    Töö kirjeldus:

    • Solfedžo- või muusikaloo tundide läbiviimine huvikoolis
    • Tundide ja õpilaste edasijõudmise kajastamine stuudiumis
    • Osalemine koosolekutel ja kooli üritustel

    Ootused kandidaadile:

    • Õpetatavale ainele vastav pedagoogiline kõrgharidus
    • Väga hea eesti keele oskus
    • Aktiivsus, loovus ja hea suhtlemisoskus

    Omalt poolt pakume:

    • sõbralikku kollektiivi 
    • enesetäiendamise- ja arenguvõimalusi
    • võimalust rakendada oma ideid
    • 56 päeva põhipuhkust 

    Lisainfo:

    Avaldus, CV, motivatsioonikiri ja kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide koopiad

    saata hiljemalt 29. augustiks 2023 e-posti aadressil info@joelahtmemkk.ee.

    Täpsem info tel 55 697 772

  • Kunstiosakonna Arhitektuurimuuseumi külastus

    Laupäeval käisid kunstilapsed Arhitektuurimuuseumis ringkäigul “Uuri Ruumi”. Eeskätt lastele ja üheskoos lastega kujundatud näitusel said osalejad muuseumi keldrisaalis mängida pea kõikide tajumeeltega ning  kogeda erineval moel ruumi meie ümber. Muuseumikülastusel püüti lastega koos vastata küsimustele: missugune on kõige sobivam tool, kuidas on omavahel seotud nägemine ja ruumi tajumine, kuidas ruum sind puudutab, mis tunne on olla ümmarguses ruumis, kuidas ruumid lõhnavad, kas ruumi saab maitsta, milline on hoonete vereringe jne. Näituse koostajateks on arhitektuurimuuseumis tegutseva Arhitektuurikooli õpetajad.

  • Kostivere filiaali kunstiosakonna sõbrapäev

    Meie Kostivere filiaali kunstilapsed valmistasid kõigile sõbrapäevaks heade soovidega tuju tõstvad tiivad, mille ees saab end igaüks soovi korral pildistada. Tiivad on Kostivere Koolis koridoris üleval ja ootavad külalisi. Juhendajaks õpetaja Pirjo Madiberg.